Myśląc o wieczorze panieńskim wiele osób ucieka w stronę szalonych imprez lub spotkań z przyjaciółkami. Co jednak kiedy w rodzinie mamy kilka bardzo bliskich naszemu sercu kobiet i chciałybyśmy również z nimi podzielić się radością przygotowań do wielkiego dnia? Zaproszenie sióstr czy szwagierek to nie problem ale co z ukochaną mamą, ciocią lub babcią? Nie jedna Panna Młoda zastanawia się czy nie powinny one być chociaż na części tego przyjęcia. Z drugiej strony jak połączyć te dwa światy? Przecież mało kiedy zdarza się by mama miała kontakt z naszymi koleżankami a nie chcemy wprowadzać gości w zakłopotanie. Moja odpowiedź? Rodzinny wieczór panieński!
Spokojnie, nie chodzi tu o to by odpuścić sobie spotkanie ze znajomymi tylko podzielić wydarzenia na dwa osobne przyjęcia. W amerykańskiej kulturze to rozwiązanie funkcjonuje od dawna. Mamy tam do czynienia z bachelorette party, które odpowiada naszemu wieczorowi panieńskiemu oraz bridal shower, któremu bliżej do spokojnego rodzinnego spotkania.
Kto za tym stoi
Gdy decydujemy się na urządzenie dwóch przyjęć organizacja pierwszego z nich tak jak opisywałam w poście przypada świadkowej. W przypadku rodzinnej imprezy sprawa wygląda już zupełnie inaczej. Tutaj Panna Młoda może śmiało brać udział w przygotowaniach (o ile nie ma to być przyjęcie niespodzianka). Naturalnymi organizatorami są również mama Panny Młodej, siostra lub szwagierka. Nie ciężko sobie wyobrazić, że taki zestaw organizatorów z pewnością szybko podzieli się zadaniami i stworzy wyjątkowe przyjęcie – wszak kto zna lepiej Pannę Młodą niż najbliżsi?
Gdzie się spotkamy
Zazwyczaj spotykając się z rodziną, chcemy porozmawiać, miło spędzić czas i się zrelaksować dlatego najczęściej takie przyjęcia odbywają się w domowym zaciszu lub ulubionej restauracji. Zastanówcie się jak wyglądają Wasze przyjęcia urodzinowe, jubileusze i śmiało na nich bazujcie. Biorąc pod uwagę listę gości rzadko kiedy można pozwolić sobie na jakieś większe szaleństwo, jednak nie o to w tym przyjęciu przecież chodzi! Chcemy razem z rodziną cieszyć się szczęściem Panny Młodej i uczcić jej zamążpójście
Kiedy się spotkać
Jako rodzina śmiało można się spotkać na takim wieczorze 1-2 tygodnie przed ślubem. Szczególnie, że często w tym okresie zjeżdżają się już goście, którzy również mogliby być zaproszeni na przyjęcie. Może ukochana ciocia Panny Młodej, która na co dzień mieszka na innym kontynencie, albo zalatana kuzynka, która sporo podróżuje. Ich obecność na bardziej kameralnym spotkaniu z pewnością ucieszy przyszłą mężatkę bo będzie to świetna okazja do nadrobienia zaległości. Ciężko przecież na ślubie dłużej porozmawiać z kilkoma osobami, gdy pozostali goście również czekają. Oczywiście przyjęcie można urządzić również w znacznie większym odstępne czasowym od wesela. Może rodzina z daleka odwiedzi Was gdzieś w ciągu roku, albo świąt? My zdecydowałyśmy się na wersję przyjęcia niespodzianki około dwa miesiące przed ślubem i wyszło fantastycznie.
Nie zapomnijcie o detalach
To że spotykamy się z rodziną nie oznacza, że szykujemy kolejne urodziny. Przyjęcie powinno się wyróżnić na tle pozostałych dlatego pamiętajcie o stosownej dla okazji dekoracji, urozmaiceniu menu, przygotowaniu tortu oraz rozrywek. Śmiało możecie przy tym czerpać z pomysłów na typowy wieczór panieński! Możecie poczytać o przykładowym motywie przewodnim lub zabawach a także przejrzeć pozostałe posty z tematyki wieczoru panieńskiego w poszukiwaniu inspiracji. To spotkanie powinno na długo zostać w pamięci najbliższych. Na koniec nie zapomnijcie również o pamiątkowych zdjęciach!
Miłej zabawy!
Bonus na koniec do pobrania: ślubna wykreślanka słowna – idealna na rodzinny wieczór panieński.