Wiosna zawsze kojarzy mi się z kwiatami i w tym czasie uwielbiam wykorzystywać ich motyw w przeróżnych moich pracach. Ostatnio staram się również jak najwięcej projektów DIY wykonywać z rzeczy, które większość osób ma w domu. Dlaczego? W mojej ocenie nie ma nic bardziej zniechęcającego do DIY niż długa lista drogich i ciężko dostępnych rzeczy do ich wykonania. Tak więc dziś projekt do którego rzeczy na pewno znajdziesz w domu i nie potrzebujesz zaawansowanych umiejętności.

Do wykonania potrzebne będą:

 • serwetki – w moim przypadku 3 warstwowe
 • sznurek / wstążka
 • nożyczki
 1. Bierzemy serwetkę i rozkładamy na płasko.
 2. Oddzielamy warstwy serwetki i układamy jedną na drugiej.
 3. Składamy serwetkę na trzy części, jak na zdjęciu poniżej.
 4. Składamy serwetkę w harmonijkę i przewiązujemy na środku.
 5. Rogi zaokrąglamy nożyczkami.
 6. Rozkładamy serwetkę jak na zdjęciu.
 7. Oddzielamy pierwszą warstwę delikatnie pociągając serwetkę w górę i ku środku.
 8. Analogicznie postępujemy z kolejnymi warstwami.
 9. Po oddzieleniu ostatniej warstwy otrzymujemy taki efekt:
 10. Kwiaty można zastosować w dekoracji. Ja np. wykorzystałam do podzielenia się z Wami wieścią o naszej drugiej córeczce oraz do dekoracji ręcznie malowanych puszek po kawie.

Zamiast serwetek można wykorzystać chusteczki higieniczne lub gładką bibułę.

Powodzenia!

Subskrybuj i polub:

Facebook
Facebook
Twitter
YouTube
YouTube
Pinterest
Pinterest
Instagram

Lucyna

Z wykształcenia jestem programistką i logistykiem. Na co dzień żoną i matką, która uwielbia planować, organizować i tworzyć DIY. Szyję, wycinam, wymyślam, tworzę to co mi w sercu gra. Uwielbiam unikatowe projekty a w każdą wykonywaną przeze mnie rzecz wkładam dużo miłości. Jestem pozytywnie zakręcona na punkcie urządzania mieszkania i planowania wesel. W tematyce ślubnej jestem od ponad 10 lat wpierw zdobywając doświadczenie w restauracji a obecnie pomagając moim bliskim narzeczeństwom tworzyć spójną koncepcję i stylistykę wydarzenia pilnując by organizacja przebiegała zgodnie z planem.