Czas na kolejny szybki projekt strony do książeczki sensorycznej. Przygotujemy stronę na której dziecko będzie mogło uczyć się kolorów i kształtów. W moim projekcie znalazły się kwadrat, kółko, trójkąt, ośmiokąt, plus, strzałka, serce, chmurka i gwiazdka. Warto wykorzystać różne kolory filcu. W wersji dla starszych dzieci można wyciąć po 2 figury w jednym kolorze a trzecią w innym – mieszając tak kolory by figury można było dopasować do siebie kształtem lub kolorem.

Do wykonania potrzebne będą:

  • kolorowy filc
  • nitka z igłą / maszyna do szycia
  • rzepy
  1. Wycinamy dziewięć różnych figur – po trzy z każdego rodzaju oraz docinamy rzepy.
  2. Do pierwszego kształtu doszywamy rzep.
  3. Następnie bierzemy drugi taki sam kształt i zszywamy razem – ręcznie lub maszynowo, tak by rzep był po zewnętrznej stronie. Analogicznie przygotowujemy pozostałe figury.
  4. Trzeci egzemplarz każdej z figury wraz z drugimi częściami rzepów układamy na stronie i przypinamy szpilkami.
  5. Przyszywamy figury przez rzep. Dodatkowo można przyszyć dookoła całą figurę do strony, jednak nie jest to konieczne.
  6. Tak wygląda przygotowana strona.

Gotowe!

Powodzenia!

Subskrybuj i polub:

Facebook
Facebook
Twitter
YouTube
YouTube
Pinterest
Pinterest
Instagram

Lucyna

Z wykształcenia jestem programistką i logistykiem. Na co dzień żoną i matką, która uwielbia planować, organizować i tworzyć DIY. Szyję, wycinam, wymyślam, tworzę to co mi w sercu gra. Uwielbiam unikatowe projekty a w każdą wykonywaną przeze mnie rzecz wkładam dużo miłości. Jestem pozytywnie zakręcona na punkcie urządzania mieszkania i planowania wesel. W tematyce ślubnej jestem od ponad 10 lat wpierw zdobywając doświadczenie w restauracji a obecnie pomagając moim bliskim narzeczeństwom tworzyć spójną koncepcję i stylistykę wydarzenia pilnując by organizacja przebiegała zgodnie z planem.